Môj príbeh

Ako matka a zubná lekárka učím rodičov ako sa starať o detské zuby. Doprajme našim deťom žiarivý úsmev a zdravé zuby po celý život. 

Som zubná lekárka viac ako 20 rokov. Dnes sa síce venujem hlavne ortodoncii ( strojčekom na zuby), ale v minulosti som ošetrila veľa detí s boľavými zúbkami.  

Za tie roky stále počúvam od kolegov, aké je náročné pracovať s detičkami, ako ťažko sa detičky vyrovnávajú s navštevou u zubára. Veľakrát je ich reakciou  strach,  odmietanie, krik, plač...  Veľmi s nimi súcítim a ľutujem tieto detičky a rovnako aj ich rodičov.

Prečo sa za tie roky nič nezmenilo? Prečo rodič nevie ako má dieťaťu čistiť ( dočisťovať) zuby? Prečo nevie, že má chodiť pravideľne na preventívne prehliadky? Prečo nevie ako vyzerá zdravý zub? Prečo...?

Ako matka riešim zúbky nielen v práci ale aj doma. Môj syn je  ako ostatné detičky, obľubuje sladkosti, sladené nápoje   a rovnako ako iné deti,  nechce si umývať zuby. No predsa má zdravé zúbky.

Poviete si: "Veď má mamu zubárku!". Ja sa  s Vami rada podelím o moje skúsenosti a dám Vám niekoľko  rád a tipov,   ako sa jednoducho starať v každodennom živote o detské zuby, tak  aby boli zdravé.

Mojím cieľom je, aby aj Vaše dieťa malo žiarivý úsmev a zdravé zuby po celý život  a nikdy sa nebálo zubára. 

A preto  som sa rozhodla  napísať ebook.

Eva Hrutková